top of page

Off-Ice Training

IMG_0264.jpeg

Kompenzačné cvičenia

 

Kompenzačné cvičenia sú mnohokrát podceňované nielen v normálnom živote, ale aj v profesionálnom športe. S problémom svalovej nerovnováhy sa stretne každý, aj ked si to nemusí uvedomiť. Kompenzačné cvičenia slúžia ako pomoc pri odstránení týchto nerovnováh alebo ako pomoc pri zmiernení ich možného dopadu na bežný život, zdravie alebo výkonnosť a preto ich aktívne zapájame do nášho tréningového procesu. 

Strelecký tréning

 

Keďže jedným z rozhodujúcich faktorov pri hokejovom zápase, ktorý rozhoduje skóre je práve streľba, tak sme sa rozhodli pre Vás pripraviť možnosť streleckých tréningov. 

 

Hokejová streľba patrí k technicky veľmi náročnej činnosti, a to predovšetkým preto, že je potrebné spojiť veľa rôznych pohybových zložiek a návykov v jeden harmonický celok. Je potrebné ju trénovať počas celej kariéry. Náš trénersky tím sa venuje hlavne tomu že učí a zdokonaľuje jej správnu techniku. Samotné strieľanie bez správneho dozoru môže mať za následok vytvorenie zlých streleckých návykov, ktoré sa v budúcnosti už len veľmi ťažko odstraňujú.

Pri klasickej tréningovej jednotke na lade hráč vystrelí priemerne okolo 35 až 50-krát. Na tréning streľby nie je proste čas a pritom sa jedná o jednu z najdôležitejších činností. Preto je potrebné streľbu trénovať i mimo ľadu. Samozrejme nesmieme zabudnúť aj na to, že samotný nácvik streľby je zároveň aj veľmi prospešný kondičný a silový tréning, kedy sa zapojí svalstvo takmer celého tela. Každý úspešný hokejový strelec vystrelí tisíce pukov na strelnici podobnej tej, ktorú máme u nás v CE Hockey Academy.

34534.jpg
574.jpg

Tréning stickhandlingu (práce s hokejkou)

Dobrá práca s hokejkou býva v klubových tréningoch dosť často zanedbávaná, ale čím ju máte lepšiu, tím viac sa v zápase budete dostávať do streleckých príležitostí. A presne preto veľmi často na strelnici striedame výuku streľby práve s touto činnosťou. Garantujeme že hráči už po pár tréningoch budú pozorovať výrazné zlepšenie palicovej techniky na ľade. Výrazne to zlepší ich istotu na puku a prehlaď v hre.

bottom of page