top of page

Tréneri

IMG_2893.jpg

Viktor Urban

Viktor Urban (konateľ, tréner) - Hokej ho sprevádzal už od útleho detstva. Svoje hokejové sny si začal prvýkrát profesionálne plniť ako 10-ročný v klube ŠHK 37 Piešťany, kde postupne prešiel žiackymi kategóriami.

Neskôr, počas štúdia na Športovom gymnáziu Jozefa Herdu v Trnave, hrával za klub HK Trnava, s ktorým dosiahol tretie miesto v Extralige dorastu. Po úspešných sezónach v sloveneskej najvyššej súťaži smerovala jeho kariéra do zámoria, kam si ho na tryoute vybral kanadský klub South Muskoka Shield, pôsobiaci v poprednej kanadsko-americkej juniorskej súťaži. Po úspešnom pôsobení v zámorí sa však rozhodol vrátiť za účelom pokračovania v štúdiu na Slovensku, ktoré úspešne ukončil a nadobudol trénerskú licenciu. Od svojho návratu na Slovensko hrával v EUHL (Európska univerzitná hokejová liga) v klube Diplomats Pressbourg a počas play-off hosťoval v klube HC Topoľčany. Po úspešnom ukončení sezóny 2018/2019 sa naplno venoval trénerstvu v klube HKL Lamač a vysokoškolskému štúdiu na Fakulte Managementu Univerzity Komenského v Bratislave. Momentálne je trénerom v hokejovom klube Speeders Pezinok a je spoluzakladateľom úspešnej hokejovej akadémie – Central Europe Hockey Academy, kde momentálne pôsobí aj ako jeden z hlavných trénerov.

1b905b39-7eab-40b3-b397-3a49945868fe.jpe

Tomáš Svíčka

Tomáš Svíčka (tréner) - Hokej ho sprevádzal už od detstva. Svoj hokejový sen si začal profesionálne plniť v klube ŠHK 37 Piešťany, kde postupne prešiel žiackymi kategóriami až po Juniorov. S dorastom sa dostal 2x do finále prvej ligy, kde bojovali o postup do extraligy.
Ako dorastenec začal študovať na Strednej zdravotníckej škole v Trnave, odbor masér, kde nadobudol prax a ovláda všetky druhy masáží. Počas strednej školy hrával aj za Juniorku HK Gladiators Trnava, kde jeho pôsobenie skrz zranenie bolo pozastavené a po dlhej pauze sa vrátil naspäť do Piešťan.
Po strednej škole začal štúdium na Fakulte telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave.
Už 2 roky pôsobí ako tréner v HK Havrani pri ročníkoch P012 a P3,4 a zároveň je aj trénerom v in-linovom klube Káčeri Piešťany. Je to ambiciózny mladý tréner a za 2 roky nadobudol veľa skúseností pri práci s deťmi. Momentálne je aj trénerom v hokejovej akadémií CE Hockey Academy.

unnamed.jpg

Soňa Chalányová

Soňa Chalányová (trénerka), je odchovankyňou Krasokorčuliarskeho klubu Trnava. 12 rokov sa profesionálne venovala krasokorčuľovaniu, v rokoch 2008 – 2017 sa aktívne zúčastňovala pretekov. Reprezentovala svoju krajinu na medzinárodných súťažiach, zaradených v rebríčku ISU (Medzinárodná korčuliarska únia). Viacnásobná víťazka pretekov Slovenského pohára, obsadila 3. miesto na Majstrovstvách SR v kategórií mladšie žiačky. Každoročne načerpávala nové skúsenosti na zahraničných kempoch po vedením ruských, talianskych a českých trénerov. Po vážnom zranení musela predčasne ukončiť svoju kariéru pretekárky.

IMG_6334_edited.jpg

Matej Hucko

Matej Hucko (tréner), vyrastal v hokojevom prostredí už od svojich 6 rokov v klube HK Gladiators

Trnava a postupne si prešiel všetkými žiackymi kategóriami. V kategórii dorastu získal so svojím

tímom tretie miesto v najvyššej súťaži na Slovensku – Extraliga (2017/2018) . Zúčastnil sa mnohých

hokejových turnajov na Slovensku, v Českej republike a vo Švajčiarsku. Počas štúdia na Športovom

Gymnáziu Jozefa Herdu v Trnave získal trénerskú licenciu. Aktívne sa venoval nielen svojej hráčskej

kariére, ale aj trénerstvu. Začal trénovať deti od 4 rokov v škole korčuľovania na Zimnom štadióne v

Trnave, až sa prepracoval k pôsobeniu v hokejovej akadémii CE Hockey Academy pôsobiacej v Bratislave v Lamači. Aktuálne po úspešnom ukončení gymnázia študuje na Materiálovotechnologickej fakulte

STU v Trnave s odborom aplikovaná informatika.

40e27660-6041-4d52-9dbc-b5f4f69d5739.jpg

Simon Drobný 

Simon Drobný (tréner) so športom začal ako futbalista vo svojich 8 rokoch. Futbal hral do 18 rokov v klube Spartak Trnava kde prešiel všetky kategórie od prípravky až po starší dorast. Za tie roky so svojou kategóriou vyhral 3 krát titul majstra Slovenska a osobne je držiteľom viacerých ocenení za najlepšieho hráča či strelca v rôznych turnajoch. Od 15 do 18 rokov bol hráčom reprezentácie Slovenska. Dnes sa aktívne venuje metóde pilates. Metódu cvičí 5 rokov a 2 roky je inštruktor. Pilates odporúča hlavne pre regeneráciu svalov, strečing, pevný stred tela, vyrovnávanie dysbalancií, celková mobilita tela a posilnenie chrbtových svalov. Aktuálne aktívne trénuje Attilu Végha.

IMG_20200307_125952_738.jpg

Alexandra Hagarova

Alexandra Hagarová (trénerka), sa krasokorčuľovaniu venuje od piatich rokov. Svoje sny si

začala plniť v Krasokorčuliarskom klube v Trnave. Už v prvých kategóriách, mladšie a staršie

nádeje, zažiarila. Prvý titul Majsterky Slovenska si vybojovala v sezónne 2009/2010.

Postupne sa naučila trojité skoky a ďalšie majstrovské tituly prišli v kategórii juniorky a to

v sezónach 2016 a 2017. Alexandra je taktiež viacnásobná víťazka Slovenského pohára. Po

úspechoch doma nasledovali aj úspechy v zahraničí. Už ako 14 ročná stála na lade

v Japonskom meste Nagoya, kde sa zúčastnila na Junior Grand Prix. Neskôr prišiel Európsky

zimný olympijský festival mládeže (EYOF) vo Vorarlberg Vaduz, kde skončila na peknom

12.mieste. Na Zimných olympijských hrách mládeže v Lillehammeri (YOGDNA) obsadila

16.miesto. Medzitým sa stále zúčastňovala na medzinárodných súťažiach, kde končila na

pódiových umiestneniach. Jej najväčšími úspechmi bola účasť na juniorských Majstrovstvách

sveta v rokoch 2016 v Debrecene a 2017 v Taipei. Aktuálne Alexandra robí trénerku

v Krasokorčuliarskom klube Trnava.

1447d23f-12b2-48c1-b3db-272df0cf0246.jpg

Šimon Kováč

Šimon Kováč (tréner), so športom začal ako 4 ročný. Hrával tenis neskôr začal robiť džudo a k hokeju sa dostal ako desať ročný. Vyrastal v hokojevom prostredí v klube HK Ružinov 99 kde postupne prešiel všetkými žiackymi kategóriami. Zúčastnil sa mnohých hokejových turnajov na Slovensku, v Českej republike a v USA. Momentálne pôsobý ako tréner v CE Hockey Academy.

bottom of page